Connect with us

Genel

Mina Towers Fikirtepe

Yayınlanma

on

Mina Towers, İstanbul – Anadolu Yakası – Kadıköy İlçesi – Fikirtepe Mahallesinde konumlandırılan markalı konut projesidir.

Mina Towers projesi, İstanbul Anadolu Yakası’nda kentsel dönüşüm çalışmalarının pilot bölgesi olan Fikirtepe Mahallesinde Başaran Holding tarafından hayata geçirelecektir.

Fikirtepe’nin kentsel dönüşümde pilot bölge olması ve markalı konut projelerinin bölgedeki sayısının artması, gayrimenkul yatırımcılarının bölgeye olan ilgisinin artmasına sebep olmuştur.

Fikirtepe Mahallesi Konut (Ev) Satış Fiyatları

Fikirtepe Mahallesinde 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 daire ölçüt alındığında konut satış fiyatları, son 12 yıl içinde yaklaşık % 455 oranında yükselmiştir.

2003 yılında 140.000 TL olan Fikirtepe ’deki satılık bir dairenin fiyatı, 2008 yılına kadar yükselerek 213.000 TL olmuştur. Konut satış fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşamış olsa da 2010 yılı itibarı ile tekrar yükselmeye başlamıştır.

2016 yılı üçüncü çeyreğine gelindiğinde ise Fikirtepe satılık ev fiyatları, son 12 yılın en yüksek seviyesi olan 777.000 TL’ye kadar yükselmiştir.

Fikirtepe Mahallesi Konut (Ev) Kira Fiyatları

Fikirtepe Mahallesinde 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 daire ölçüt alındığında konut kira fiyatları da son 12 yıl içinde yaklaşık % 335 oranında yükselmiştir.

Fikirtepe ‘de kiralık ev fiyatları 2003 yılında 310 TL civarında iken, 2007 yılına kadar yükselerek 710 TL’ye çıkmıştır. 2008 yılında 680 Tl’ye düşen kira fiyatları 2012 yılına kadar bu seviyelerde kalmıştır.

Fikirtepe’de 2012 yılından sonra yükselmeye başlayan konut kira getirisi 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 1.350 TL seviyesine ulaşmıştır.

Fikirtepe Mahallesi Konut Yatırım Geri Dönüş Süresi

Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe mahallesinde yaklaşık 11.000 kişi yaşamaktadır. Fikirtepe’de yaşayanların % 51’i evli kalan kısmı ise bekardır. Fikirtepe mahallesinin ağırlıklı yaş ortalaması ise 20 ile 29 yaş aralığındadır. Fikirtepe bölgesinin sosyoekonomik durumu ise (B-) olarak nitelendirilen orta alt gelir seviyesindedir.

Fikirtepe Mahallesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 48 yıl olduğu belirlenmiştir..

 

Mutlu bir yaşam alanı için, önce birçok fonksiyonun bir araya gelmesi gerekir. Mina Towers, İstanbul Anadolu yakasının gelişen merkezi Fikirtepe’de keyifle yaşamanız için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş çok özel bir yaşam projesi.

Toplam 26.000 m2 alan üzerine kurulmuş iki ada da her biri 24 katlı 3’er kuleden oluşan Mina Towers’ta her kuleye ait açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra; fitness, sauna, yürüyüş parkurları, çocuklar için oyun alanları ve SPA merkezi yer alıyor. Ayrıca, evinizden uzaklaşmadan her ihtiyacınızı karşılayabilmenize imkan tanıyan alışveriş olanakları ile keyifli bir yaşam sizi bekliyor.

Bugünün ve geleceğin mimarisinde iz bırakan, modern ve yalın tasarımlarıyla dikkat çeken Yüksek Mimar Eren Talu imzalı proje; sade ve fonksiyonel yaklaşımıyla ideal bir yaşam biçimi sunuyor. İç mimari çözümlerinde ise projenin ruhuna uygun yaşam stilleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ele alınan proje, Artebel Design / Beril Başaran tarafından görsel uyum ve kişiselleştirme özelliği ön planda tutularak tasarlanmıştır.

LOKASYON

Mina Towers, şehir içi ve şehirlerarası ulaşımın önemli noktası olan köprülere ve İstanbul’un en önemli merkezlerinden Kadıköy’e kolaylıkla ulaşılabilen Fikirtepe’de yer alıyor.

Bölgenin merkezi olarak bilinen Mandıra caddesine paralel olarak konumlanan proje, şehrin önemli toplu taşıma araçlarından olan metrobüse 4 dk, metroya 10 dk, diğer toplu taşıma araçlarına ise projenin hemen yanı başında ulaşım olanağı sağlıyor.

Tüm havaalanlarına, Göztepe D100 karayolu üzerinden Avrupa Yakasına ulaşacak Avrasya Tüneli ve Bağdat Caddesi’ne kolayca ulaşılabilecek bir konumda yer alan Mina Towers, profesyonel ve sosyal hayatın en önemli değeri “zamanı” en verimli şekilde kullanmayı sağlıyor.

Alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar ve tüm kamu alanları, projenin şehrin merkezinde olmasının sağladığı diğer avantajları arasında.

SOSYAL YAŞAM

İhtiyacınız olan her şeyi Mina Towers ve çevresinde bulabilirsiniz. Mina Towers konseptinde yer alan çarşı alanında size sağladığı alışveriş olanaklarıyla evinizden uzaklaşmanıza gerek kalmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz keyifli ve modern bir yaşam biçimi sunuyor.

Mina Towers’ta sağlıklı yaşamın kuralları yeniden yazılıyor. Kulelerin çatısında konumlandırılan açık yüzme havuzları, spa ve güneşlenme teraslarıyla içerisindeki spor salonunun sağladığı olanaklarla zinde ve fit bir yaşam için hayatınızı kolaylaştırıyor.

Yürüyüş alanları, oyun parkları, otopark ve lobi concierge hizmetleri ile tüm günlerinizi keyifle geçireceğiniz huzurlu bir atmosfere sağlıyor. Bulunduğu bölge ile geniş bir sosyal hayat yelpazesine sahip Mina Towers, sizi hayal ettiğiniz hayata kavuşturuyor.

TELEFON:
0 212 322 31 10
İNTERNET SİTESİ:
http://www.minatowers.com
ADRES:
Mandıra Caddesi Fikirtepe Kadıköy

Reklam Filmi

Tanıtım Filmi

Mina Towers Projesi Kat Planları

Okumaya devam et
Reklamlar
1 Yorum

1 Yorum

  1. hgs yükleme

    Kasım 2, 2017 at 2:42 am

    burda yaşamak çok istiyorum zevkli çok gösterimli yerler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağcılar Projeleri

Nef Basın Ekspres

Published

on

By

Timur Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen, Nef Basın Ekspres 36 projesi yaklaşık 12 dönümlük arazi üzerine kuruluyor. Metro hattı üzerinde, metro istasyonuna yürüme mesafesinde, merkezi bir lokasyonda yer alan Nef Basın Ekspres 36  ‘da 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tipleri bulunuyor. 503 konuttan oluşan projede daireler 62-175 m2 m2 aralıgında degişmektedir. 1+1 331 adet 62-79 m2 aralıgında, 2+1 114 adet 106-128 m2 aralıgında, 3+1 58 adet 175 m2 oluşacaktır.

Nef Basın Ekspres 36 ’da yemek odası, kapalı futbol sahası, sinema odası, sanat odası, davet odası, teras bahçeleri, parti& karaoke odası, müzik odası, özel fitness odası, spor salonu, sunum odası, gusto odası, açık hava sineması, misafir odası, arşiv odası, eğitim odası, çatı bahçe&barbekü odası, açık hava parti alanı, gökyüzü gözlem odası, video konferans odası, playstation odası, kapalı basketbol sahası, toplantı odası bulunmaktadır.

 

Okumaya devam et

Çekmeköy Projeleri

Nef Ormantepe

Published

on

By

Timur Gayrimenkul İştiraki Nef tarafından hayata geçirilen Nef Ormantepe projesi İstanbul Anadolu Yakası Çekmeköy ilçesinde yükseliyor. Nef’in Çekmeköy’deki ikinci projesi olan Nef Ormantepe projesi 230 bin metrekarelik arazi üzerinde yaşam buluyor.

Nef Ormantepe projesi Alemdağ Ormanı’na komşu lokasyonda hayata geçiriliyor. Daire alternatifleri 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon olarak sıralanan projede şehrin içinde huzur dolu bir yaşam isteyenlere özel bir yaşam biçimi sunuluyor. Projede daire sahipleri için geniş sosyal olanaklar bulunuyor. Nef Ormantepe projesinde yürüyüş alanları, fitness salonları, yeşil alan, sauna, otopark, güvenlik, spor alanları ve çocuk oyun alanları gibi sosyal imkanlar yer alıyor.

Nef Ormantepe Teslim

Nef Ormantepe projesinde teslimlerin 2020 yılının Mart ayında yapılması planlanıyor.

NEF ORMANTEPE PROJE ÖZELLİKLERİ

– Açık Otopark,
– Kapalı Otopark,
– Yeşil Alan,
– 24 Saat Güvenlik,
– Sosyal Tesis,
– Spor Salonu,
– Fitness Salonu,
– Hamam,
– Sauna,
– Basketbol Sahası,
– Yürüyüş Alanları,
– Açık Yüzme Havuzu,
– Çocuk Yüzme Havuzu,
– Çocuk Parkı.

1+1 Daire Özellikleri
– Salon+Mutfak : 23.53 metrekare
– Yatak Odası : 11.24 metrekare
– Banyo : 6.31 metrekare
– Balkon : 4.50 metrekare
* Daire Alanı : 45.58 metrekare
** Satışa Esas Alan : 64.26 metrekare

2+1 Daire Özellikleri
– Antre : 4.00 metrekare
– Salon+Mutfak : 24.50 metrekare
– Yatak Odası : 11.96 metrekare
– Ebv Yatak Odası : 13.49 metrekare
– Banyo : 7.70 metrekare
– Koridor : 3.72 metrekare
– Balkon : 4.50 metrekare
* Daire Alanı : 69 bin 87 metrekare
** Satışa Esas Alan : 98.51 metrekare

NEF ORMANTEPE PROJESİNE YAKIN YERLER
Nef Ormantepe Projesine Yakın Hastaneler;
– Özel Deniz Tıp Merkezi,
– Çekmeköy 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezi,
– Çekmeköy Aile Hekimliği,
– Nuhoğlu&Nas (Çekmeköy Devlet Hastanesi),
– Sultanbeyli Mimar Sinan Aile Sağlığı Merkezi,
– Sancaktepe 15 Nolu Aile Sağlığı Merkezi,
– Aile sağlık merkezi,
– Sancaktepe 1 Nolu Aile Sagligi Merkezi,
– Via Hospital Sancaktepe,
– Alemdağ Devlet Hastanesi,
– Özel Sancaktepe Bölge Hastanesi,
– Deniz Tip Merkezi,
– Hamdi Oral ASM,
– Özel Sarıgazi Yaşam Tıp Merkezi.

Nef Ormantepe Projesine Yakın Okullar;
– Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Özel Küçük Prens İlkokulu ve Ortaokulu,
– Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
– Safa İlkokulu,
– Sarıgazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi,
– Samandıra Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi,
– SEV American College, Yenidoğan Çok Programlı Lisesi,
– Çekmekoy Mehmetçik Anadolu Lisesi,
– Çekmeköy Final Okulları,
– Hisar Yapı İlkoğretim Okulu,
– İbni sina İlkoğretim Okulu,
– Özel Sancaktepe Birikim Koleji,
– Sultanbeyli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi,
– Sultanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi,
– Taşdelen 125. Yıl İlköğretim Okulu,
– Mustafa Karaşahin İlköğretim Okulu,
– Çekmeköy Toki Lisesi,
– Yenidogan 19 mayis İlkoğretim,
– 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulu,
– SAJEV Özel Kucuk Prens Lisesi,
– Sultanbeyli Anadolu Lisesi,
– Toki Adil İlkokulu,
– Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfi Özel Kucuk Prens Okullari,
– Çatalmeşe İlköğretim Okulu,
– Sultanlar İlköğretim Okulu,
– Alemdağ Mehmet Akif Ersoy İlkoğretim Okulu,
– Alemdağ İlköğretim Okulu,
– Yenidoğan İlköğretim Okulu.

Nef Ormantepe Projesine Yakın Alışveriş Merkezleri;
– Cool Concept,
– Happy Center AVM Taşdelen,
– Kardiyum,
– SancakPark,
– Viport Avm.

Okumaya devam et

Genel

NEF 19 Sancaktepe

Published

on

By

Timur Gayrimenkul tarafından 17 bin 916 metrekare arsa alanına inşa edilen Nef Sancaktepe 19, özgün tasarımı ve modern yaşam konseptiyle dikkat çekiyor.

Nef Sancaktepe 19 projesi, 6 bolka 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde dizayn edilen 439 daireden oluşuyor. Daire büyüklükleri ise 60 ila 150 metrekare aralığında değişiyor.

Yapılması öngörülen Üsküdar-Sancaktepe metrosunun Veysel Karani durağının hemen yanında konumlanan Nef Sancaktepe 19, İstanbul Finans Merkezi’ne metroyla sadece 6 durak, 15 bin çalışan ve 4 bin 100 yatak kapasiteli Sancaktepe Şehir Hastanesi’ne 2.4 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na, TEM Otoyolu ve E-5 bağlantı yollarına yakın lokasyonuyla önplana çıkan Nef Sancaktepe, birçok eğitim kurumunun yanı sıra İstanbul’un dört büyük ormanının ortasında doğayla iç içe bir yaşam sunuyor.

7/24 görüntülü güvenliğin sağlanacağı Nef Sancaktepe yaşantısında stresten uzaklaşacağınız açık yüzme havuzu, sauna, güneşlenme terası, her daim zinde kalmanız için yürüyüş parkuru ve fitnes merkezi hizmetinizde olacak. Projede çocuklarınız da unutulmadı. Çocuk yüzme havuzu ve oyun alanları çocuklarınızın güven içinde vakit geçirmesi için tasarlandı.

İletişim Bilgileri

İl / İlçe: İstanbul Anadolu / Sancaktepe
Adres: Akpınar Mah. Kanuni Cad. Sancaktepe/İstanbul
Telefon: 444 9 633
Web site: http://www.nefsancaktepe.com/
E-Mail: info@nef.com.tr

Okumaya devam et
Reklamlar

Son Konular

Bağcılar Projeleri5 ay önce

Nef Basın Ekspres

Timur Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen, Nef Basın Ekspres 36 projesi yaklaşık 12 dönümlük arazi üzerine kuruluyor. Metro hattı üzerinde, metro istasyonuna yürüme mesafesinde,...

Çekmeköy Projeleri1 sene önce

Nef Ormantepe

Timur Gayrimenkul İştiraki Nef tarafından hayata geçirilen Nef Ormantepe projesi İstanbul Anadolu Yakası Çekmeköy ilçesinde yükseliyor. Nef’in Çekmeköy’deki ikinci projesi olan Nef Ormantepe projesi...

Genel1 sene önce

NEF 19 Sancaktepe

Timur Gayrimenkul tarafından 17 bin 916 metrekare arsa alanına inşa edilen Nef Sancaktepe 19, özgün tasarımı ve modern yaşam konseptiyle...

Esenyurt Projeleri2 sene önce

Evim Yüksekdağ

Yüksekdağ Gayrimenkul Yatırım A.Ş’nin 11 bin metrekare arsa alanına 2 adet 20 katlı, 1 adet de 21 katlı 3 blok...

Gaziosmanpaşa Projeleri2 sene önce

Sur Yapı TEM Vitrin

İstanbul, büyük bir metropol. Dünyanın en önemli ekonomi ve ticaret vitrinlerinden biri… Şimdi İstanbul’un da bir Vitrin’ i var. Başta...

Başakşehir Projeleri2 sene önce

Eston Şehir Mahallem

Polatyol tarafından İstanbul’un yeni yerleşim bölgelerinden Bahçeşehir’de Avrupa’nın en geniş alana yayılan gayrimenkul projesine imza atıyor. Yaklaşık 68 bin metrekarelik...

Genel2 sene önce

Satya Yayalar Pendik

Satya‘nın yeni projesi olan Satya Yayalar Pendik, yatırım değeri yüksek yeni bir soluk olarak bölgesine değer katıyor. Her ayrıntısı özenle...

Genel2 sene önce

Prava Kartal

  İtibar İnşaat’ın hayata geçirdiği Prava Kartal projesi İstanbul’un gözde yatırım lokasyonlarından Kartal’da hayata geçiriliyor.E-5 Karayolu’nun yanı başında yükselen proje...

Ankara Projeleri2 sene önce

Vantage Ümitköy

  Vantage Ümitköy, Ankara Ümitköy lokasyonunda daha önce Başkent Kalender Evleri ve Binses Kalender Evleri gibi kaliteli projelere imza atan...

Genel2 sene önce

Satya Evliya Çelebi Tuzla

Doğru Yer İstanbul’un her geçen gün değerlenen ilçesi Tuzla’nın en değerli arsalarından, Hızır Reis Caddesi’nde yer alan avantajlı lokasyon. Doğru...

Popüler Projeler